UMUT AKGÜL KİMDİR ?

1993 Yılında profesyonel dj’lik ve müzisyenlik ile müzik eğlence sektörüne iki yönden giriş yapmış olan Umut Akgül yıllar içerisinde özellikle dj’lik alanında müzikal bilgi ve performansıyla öne çıkmış, kurumsal özel davetlerin ve düğünlerin vazgeçilmez dj’i olarak benimsenmiştir.

Doğuş Fm, Yapı Radyo gibi radyolarda programcılık ve müzik direktörlüğü, La Boheme, Alegria, Dulcinea, Soho, Litera, Ponte gibi İstanbul’un tanınmış nezih mekanlarında geçen “resident” dj’lik yıllarının yanı sıra İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın Caz festivali açılış kokteylleri ve diğer organizasyonlarında sürekli dj olarak yer alan, VIP davetlerde, düğünlerde ve kurumsal organizasyonlarda performans yapan, NTV,Garanti Bankası, Yapı Kredi Emeklilik, Sompo Japan Sigorta, Çelebi Holding, Netaş gibi büyük ölçekli kurumsal firmalara müzik hizmeti veren Umut Akgül bu süreçte hizmeti daha kapsamlı ve kaliteli sunmak adına kurumsallaşmaya yönelmiştir., Umut Akgül tarafından yetiştirilmiş yeni isimler sektöre kazandırılarak dj ekibi genişletilmiş, müzik hizmetinin yanı sıra teknik hizmetlerin yatırımı ve alt yapısı oluşturulmuştur.

1998 Yılında Power Fm’in düzenlediği “Yılın Dj’i” yarışmasında En İyi Radyo Dj’i dalında finale kalmış aynı yıl Portekiz’in başkenti Lizbonda düzenlenen Dünya Gençlik Festivali’nde yaklaşık 9000 kişiye performans yapmıştır. İlerleyen yıllarda Rock ‘N Coke Vip Arena Party, Heineken 2005 İstanbul Şampiyonlar Ligi Final Partisi, İKSV Caz Festivali Ahmet Ertegün’e Saygı Gecesi vb birçok organizasyonda dj olarak performans yapmıştır.

Umut Akgül halen acentalara ve pr şirketlerine sürekli çözüm ortaklığı bazında hizmet vermekte, dj performanslarının yanısıra kurumsal organizasyonlar için konsept danışmanlığı yapmakta ve proje üretmektedir. .